Dla dzieci i młodzieży

Pomoc dla dzieci i młodzieży to pomoc kierowana do osób od urodzenia do 18 roku życia, które zmagają się z różnymi problemami emocjonalnymi i społecznymi. Zazwyczaj ma ona charakter indywidualnej pracy z dzieckiem lub nastolatkiem - w przypadku niemowlęcia pomoc kierowana jest do matki w parze z dzieckiem. Praca taka zawsze poprzedzana jest konsultacjami z rodzicami mającymi na celu określenie kontekstu pojawienia się trudności. W naszej ofercie znajdują się również warsztaty, w trakcie których dzieci mogą rozwijać swoje kompetencje pracując w grupie. 

Konsultacja psychologiczna

Spotkanie służy poznaniu dziecka lub nastolatka oraz jego sposobu spostrzegania własnej trudnej sytuacji, zgłoszonej zwykle wcześniej przez rodzica. To czas dokonania wstępnej diagnozy problemu z punktu widzenia dziecka lub nastolatka, a także określenia jego oczekiwań i mających nastąpić zmian. Konsultacje to zwykle od dwóch do trzech spotkań. Kończą się ponowną konsultacją z rodzicami i podjęciem decyzji dotyczącej dalszych działań - rozpoczęcia terapii lub skorzystania z innego rodzaju pomocy (np. konsultacja psychiatryczna, diagnoza potencjału intelektualnego, warsztaty).

Czas trwania spotkania: 50 min - 60 min
Cena: 130 zł
Przewidywana częstotliwość spotkań - 1 x w tygodniu

Psychoterapia dzieci

Psychoterapia dziecka to regularna, indywidualna praca terapeutyczna z dzieckiem, zawsze poprzedzona konsultacjami z rodzicami. Psychoterapia ma na celu pomoc dziecku w zrozumieniu własnego problemu i w przezwyciężeniu go lub w odnalezieniu się w trudnej dla niego sytuacji. Terapia dziecka zalecana jest gdy jego problem i trudności emocjonalne zakłócają prawidłowe codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna z małym dzieckiem opiera się głównie na technikach zabawowych i plastycznych, które są naturalnymi aktywnościami dziecka, pozwalającymi w bezpieczny sposób dochodzić do źródeł problemu.
Czas trwania terapii jest różny dla każdego dziecka.

Czas trwania spotkania: 50 min
Cena: 130 zł
Przewidywana częstotliwość spotkań - 1 x w tygodniu

Psychoterapia młodzieży

Psychoterapia młodzieży to regularna, indywidualna praca terapeutyczna z nastolatkiem, która ma na celu pomoc młodemu człowiekowi w zrozumieniu siebie i własnego problemu oraz w odnalezieniu się w trudnej dla niego sytuacji. Terapia młodzieży zalecana jest gdy problem i trudności emocjonalne zakłócają prawidłowe codzienne funkcjonowanie. Praca terapeutyczna z młodzieżą przypomina pracę terapeutyczną z osobą dorosłą. Czas jej trwania zależy od rodzaju zgłaszanych trudności. 

Czas trwania spotkania: 50 min
Cena: 130 zł
Przewidywana częstotliwość spotkań - 1 x w tygodniu

Warsztaty

Propozycje i terminy warsztatów na rok szkolny 2018/2019 przedstawimy we wrześniu 2019 r.

ul. Barcicka 27, 01-839 Warszawa, Bielany

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2016 Pracownia Psychologiczna Nurty
projekt i wykonanie: Webastyczny.pl

Ta strona korzysta z plików cookie do poprawnego funkcjonowania i usługi Google Analytics.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.