Dla par, małżeństw i rodzin

Oferta dla par skierowana jest do par i małżeństw będących na różnych etapach wspólnego życia. Mogą z niej skorzystać osoby, które czują, że choć związek jest dla nich satysfakcjonujący, chciałyby wspólnie pracować nad pogłębieniem, lepszym zrozumieniem i poprawą jakości swojej relacji. Nasza oferta obejmuje również pomoc dla par, które potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z kryzysem wywołanym konkretnym splotem zdarzeń, poczuciem oddalania się od siebie, przez lata narastającymi nieporozumieniami czy po prostu znużeniem sobą nawzajem.

Konsultacja psychologiczna

Konsultacja to pierwsze spotkanie z psychologiem, które służy określeniu i zrozumieniu problemu zgłaszającej się pary lub rodziny oraz ustaleniu najodpowiedniejszej dla formy pomocy. Daje również szansę na wzajemne poznanie się, określenie oczekiwań i mających nastąpić zmian. Konsultacja obejmuje zwykle od jednego do trzech spotkań. Może zakończyć się zawarciem kontraktu terapeutycznego określającego m.in. cele, zasady terapii i jej częstotliwość lub propozycją skorzystania z innego rodzaju pomocy (np. konsultacja psychiatryczna, terapia indywidualna, mediacje).

Czas trwania spotkania: 90 min
Cena: 200 zł
Przewidywana częstotliwość spotkań - 1 x w tygodniu

Terapia par/małżeńska

Terapia pary przeznaczona jest zarówno dla par i małżeństw, które od dawna zmagają się z problemami, przechodzą kryzys lub są w trakcie istotnych życiowych zmian, jak
i dla tych, które chcą lepiej zrozumieć wzajemne relacje, pogłębić je i uczynić bardziej satysfakcjonującymi. Terapia pozwala lepiej zrozumieć, co przyciągnęło partnerów do siebie, co sprawia, że nadal są razem i co to codzienne bycie razem utrudnia. Pomaga też w zmierzeniu się z poczuciem braku zrozumienia, osamotnieniem, wypaleniem, oddaleniem i brakiem bliskości. Pozwala zobaczyć, jak doświadczenia partnerów z przeszłości wpływają na ich obecną relację, często uniemożliwiając zarówno wspólny, jak i indywidualny rozwój.

Czas trwania spotkania: 90 min
Cena: 200 zł
Przewidywana częstotliwość spotkań - 1 x co 2 tygodnie

Terapia rodzinna

Rodzina jest systemem, który działa tak, by utrzymać stabilność i równowagę. W momencie gdy system rodzinny podlega nadmiernemu stresowi, może dojść do licznych konfliktów i problemów, a wówczas mechanizmy adaptacyjne zawodzą. Celem terapii rodzinnej jest odnalezienie źródła kryzysu, zdefiniowanie go i znalezienie sposobów na radzenie sobie z problemami. Terapeuta pracuje z całą rodziną, a nie tylko z osobą przejawiającą określone trudności, ponieważ domownicy wzajemnie na siebie oddziałują i problemy jednego z członków rodziny wpływają na cały system. Ponadto również rodzina wpływa na pojawienie się określonego zaburzenia. Z tego też powodu praca ze wszystkimi członkami rodziny jest niezmiernie istotna i skuteczna.

Czas trwania spotkania: 90 min
Cena: 200 zł
Przewidywana częstotliwość spotkań - 1 x co 2-3 tygodnie

Seminaria inspirujące - Jesper Juul

seminaria inspirujące według podejścia Familylab i w oparciu o książki Jespera Juula prowadzone przez certyfikowanego trenera Familylab Polska oraz Familylab Assiociation

Agresja - niebezpieczne tabu                       

Drogi Rodzicu, Opiekunie, Wychowawco,

 

JEŚLI:

Czujesz się bezradny wobec agresywnych zachowań swojego dziecka, które z niezrozumiałych albo przesadzonych dla Ciebie powodów bije, krzyczy, pluje;

Ogarnia Cię bezradność i/lub wściekłość, kiedy jesteś świadkiem nieustających kłótni lub bijatyk rodzeństwa;

Martwisz się o swoje „agresywne” lub „wycofane” dziecko, jego relacje z rówieśnikami, innymi dorosłymi;

Twoje dziecko jest dla Ciebie ważne i chciałbyś poprawić jakość swojej z nim relacji;

 

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w organizowanym przez nas seminarium!

 

O CZYM?

Będziemy rozmawiać o nas, o dzieciach i o relacji między nami a dziećmi, koncentrując się wokół następujących zagadnień:

1)    Czym jest i jakie są przyczyny agresji;

2)    Czego dzięki niej możemy się dowiedzieć o własnym dziecku i o sobie;

3)    Co możemy zrobić, gdy nasze dziecko przejawia zachowania agresywne;

4)    Jak możemy pomóc naszemu dziecku radzić sobie z intensywnymi emocjami.

 

DLA KOGO?

Dla rodziców, dziadków, nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz żłobkowych a także opiekunek lub opiekunów dzieci, którym zależy na dobrostanie swoim i swojego dziecka.

 

PO CO TO WSZYSTKO?

„Konstruktywna agresja jest jak seksualność i miłość - wszystkie trzy wspierają życie, wzbogacają relacje międzyludzkie, prowadzą do głębszego zrozumienia i lepszej jakości życia (…) Narzucona rola istoty miłej i pozbawionej agresji znacząco utrudnia osiągnięcie dojrzałości psychicznej i egzystencjalnej, której tak bardzo potrzebujemy, aby radzić sobie z wyzwaniami współczesnego świata” (Jesper Juul)

 

KIEDY I GDZIE?

18 stycznia, w godzinach 18.00 - 20.00                                               

Pracownia Psychologiczna Nurty, ul. Barcicka 27 (metro Stare Bielany), Warszawa

 

ZA ILE?

120 zł za osoby, 200 zł za parę

 

REZERWACJA KONIECZNA: Liczba miejsc ograniczona!

Pracownia Psychologiczna Nurty - tel: 692 833 912      

Mail:  pracownia@pracownia-nurty.pl lub poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie                                                                   

Tylko wpłata na konto (Gabinet Psychoterapii Olga Piekarska-Piotrowicz) gwarantuje rezerwację miejsca:  50 1020 5558 1111 1210 6100 1380                                            

Tytułem:  Seminarium Agresja

 

TRENER:

Olga Piekarska-Piotrowicz - psycholog, psychoterapeuta, trener certyfikowany przez Familylab Polska oraz Familylab Association. Wspiera rodziny, rodziców i wychowawców prowadząc szkolenia, warsztaty oraz konsultacje indywidualne. Przez kilka lat pracowała w gimnazjum jako psycholog szkolny świadcząc pomoc dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Założycielka Pracowni Psychologicznej Nurty. „Seminarium inspirujące to dla mnie spotkanie poszukującego rodzica z prowadzącym, by wspólnie znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Wierzę, że dzięki temu możemy nieustannie stawać się bardziej świadomymi ludźmi i rodzicami, czerpiąc radość i satysfakcję ze wspólnego BYCIA”.

Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

ul. Barcicka 27, 01-839 Warszawa, Bielany

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2016 Pracownia Psychologiczna Nurty
projekt i wykonanie: Webastyczny.pl

Ta strona korzysta z plików cookie do poprawnego funkcjonowania i usługi Google Analytics.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.