Aktualności

Konflikt - potencjał do zmiany

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza na bezpłatne warsztaty rozwoju osobistego "Konflikt - potencjał do zmiany".

Konflikt w bliskich relacjach kojarzy się z czymś trudnym, bolesnym. Przynosi doświadczanie złości, poczucia winy, smutku, lęku, bezradności... Pojawia się lęk przed agresją innych, swoją. Zdarza się więc konfliktu unikać, łagodzić albo eskalować, licząc na zwycięstwo. Często się myśli, że najlepsze, co może z niego wyniknąć, to „zgniły” kompromis. Czy rzeczywiście jest to pełen obraz?

Na cyklu spotkań ich uczestnicy spojrzą na konflikt jako sytuację, która może przynieść rozwój i zmianę. Z jednej strony – poznają skuteczne sposoby rozwiązywania sytuacji konfliktowych, wskazówki, co  i jak robić, a czego w konflikcie unikać; z drugiej – przyjrzą się głębszym mechanizmom emocjonalnym i poznawczym, zachodzącym w sytuacji sporu. Przyjrzą się sobie, co pozwoli im też zrozumieć lepiej innych, tak, by konflikt był sygnałem do zmiany i potencjałem do rozwoju, zarówno w sytuacjach rodzinnych, przyjacielskich, jak i zawodowych.

Warsztat składa się z sześciu cotygodniowych spotkań, trwających 3 godziny zegarowe.

 

Pierwsze spotkanie:

28 października 2014 (wtorek), godz. 17.30 do 20.30.

Prowadząca:

Agnieszka Olszewska – mediatorka i trenerka psychoedukacji. Od 2003 roku zawodowo zajmuje się mediacją, specjalizując się w mediacji rodzinnej oraz międzykulturowej. Ukończyła szkolenie superwizora mediacji rodzinnej (Niemcy, 2010) oraz Training in International Family Mediation (Belgia, 2011). Prowadzi warsztaty z rozwiązywania konfliktów, umiejętności wychowawczych, komunikacji międzykulturowej.

Warsztaty odbywają się

w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy,

ul. Pełczyńskiego 28 E.

 

Zapisy: 22-664-08-49 lub 22-664-13-42

ul. Barcicka 27, 01-839 Warszawa, Bielany

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2016 Pracownia Psychologiczna Nurty
projekt i wykonanie: Webastyczny.pl

Ta strona korzysta z plików cookie do poprawnego funkcjonowania i usługi Google Analytics.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.