Konflikt - potencjał do zmiany

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza na bezpłatne warsztaty rozwoju osobistego "Konflikt - potencjał do zmiany".

Konflikt w bliskich relacjach kojarzy się z czymś trudnym, bolesnym. Przynosi doświadczanie złości, poczucia winy, smutku, lęku, bezradności... Pojawia się lęk przed agresją innych, swoją. Zdarza się więc konfliktu unikać, łagodzić albo eskalować, licząc na zwycięstwo. Często się myśli, że najlepsze, co może z niego wyniknąć, to „zgniły” kompromis. Czy rzeczywiście jest to pełen obraz?

Na cyklu spotkań ich uczestnicy spojrzą na konflikt jako sytuację, która może przynieść rozwój i zmianę. Z jednej strony – poznają skuteczne sposoby rozwiązywania sytuacji konfliktowych, wskazówki, co  i jak robić, a czego w konflikcie unikać; z drugiej – przyjrzą się głębszym mechanizmom emocjonalnym i poznawczym, zachodzącym w sytuacji sporu. Przyjrzą się sobie, co pozwoli im też zrozumieć lepiej innych, tak, by konflikt był sygnałem do zmiany i potencjałem do rozwoju, zarówno w sytuacjach rodzinnych, przyjacielskich, jak i zawodowych.

Warsztat składa się z sześciu cotygodniowych spotkań, trwających 3 godziny zegarowe.

 

Pierwsze spotkanie:

28 października 2014 (wtorek), godz. 17.30 do 20.30.

Prowadząca:

Agnieszka Olszewska – mediatorka i trenerka psychoedukacji. Od 2003 roku zawodowo zajmuje się mediacją, specjalizując się w mediacji rodzinnej oraz międzykulturowej. Ukończyła szkolenie superwizora mediacji rodzinnej (Niemcy, 2010) oraz Training in International Family Mediation (Belgia, 2011). Prowadzi warsztaty z rozwiązywania konfliktów, umiejętności wychowawczych, komunikacji międzykulturowej.

Warsztaty odbywają się

w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy,

ul. Pełczyńskiego 28 E.

 

Zapisy: 22-664-08-49 lub 22-664-13-42

Wydarzenia

W związku z poszerzeniem oferty Pracowni a także nieustannym rozwojem naszej placówki poszukujemy do współpracy Psychologa / Psychoterapeutę Dziecięcego

  1. W związku z poszerzeniem oferty Pracowni a także nieustannym rozwojem naszej placówki poszukujemy do współpracy Psychoterapeutę Osób Dorosłych oraz Par...

W związku z poszerzeniem oferty Pracowni a także nieustannym rozwojem naszej placówki poszukujemy do współpracy Psychologa / Psychoterapeutę Dzieci i Młodzieży...

.

Zapraszamy do wzięcia udziału w dwuletniej terapii grupowej on-line...

grupa terapeutyczna on-line

Szanowni Państwo, informujemy, iż w związku z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej nasi psychoterapeuci przyjmują pacjentów zarówno on-line jak i osobiście. W gabinetach przestrzegamy...

 

Zagadnienie poczucia własnej wartości spostrzegamy jako kluczowe w rozwoju dziecka, gdyż jest ono w pewnym sensie szczepionką chroniącą dziecko przed niepożądanym i destrukcyjnym wpływem środowiska - zarówno ludzi jak i zdarzeń.

 

Jeśli safysfakcjonujący dotychczas związek zaczyna wymykać Ci się z rąk, pojawiają się trudności, a Ty czujesz się wobec nich bezradny, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w organizowanym przez nas warsztacie. 

         kryzys w parze

Szczere i stanowcze NIE jest często lepsze dla dziecka niż wymuszone TAK.

       

Wiele konfliktów i trudności w rodzinie powstaje wtedy, gdy rodzice nie są w stanie odmówić dziecku, chociaż chcieliby to zrobić. Dlaczego mówienie NIE przychodzi nam z takim trudem?

W związku z poszerzeniem oferty Pracowni a także nieustannym rozwojem naszej placówki poszukujemy do współpracy Psychologa / Psychoterapeutę Dziecięcego

Strona 1 z 3  > >>

ul. Barcicka 27, 01-839 Warszawa, Bielany

Logo Karty Dużej RodzinyWszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Pracownia Psychologiczna Nurty

Ta strona korzysta z plików cookie do poprawnego funkcjonowania i usługi Google Analytics.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Nasza Polityka Prywatności.